En İyi Aksiyon Filmleri – Aksiyon Filmleri 2019

En İyi Aksiyon Filmleri – Aksiyon Filmleri 2019

Sinema dünyasında filmler çeşitli kategorilerde hazırlanmaktadır. Bu kategoriler içerisinde aksiyon filmleri önemli bir yer tutmakta ve sektörün vazgeçilmez bir dalı konumundadır. En iyi aksiyon filmleri IMDb sıralamalarına göre listelenmektedir. Filmlerin yapım yılı ve vizyonda gösteriliş tarihlerine göre en iyi filmler sıralaması yapılarak film seyretmek isteyenlerin hizmetine sunulmaktadır. Sinemalarda en iyi aksiyon filmleri salonların tamamen dolmasına neden olmaktadır. Sinema dünyasının gelişmesini ve ön plana çıkmasını yine aksiyon filmleri sağlamaktadır. En iyi aksiyon filmleri alınan ödüller ve unutulmaz oluşlarına göre çeşitli platformlar tarafından sıralanmaktadır.

Not : Liste hazırlanırken IMDb sitesinden yararlanılmıştır.Ayrıca IMDb puanları zaman içerisinde değişiklik gösterebilir.Vizyon tarihleri ülkeden ülkeye değişiklik gösterebilir.

En İyi Aksiyon Filmleri

Sulcide Squad – Squad: Gerçek Kötüler IMDb:6,0

Türkiye’de gösterime giren en iyi aksiyon filmleri arasında yer alan, Slucide Squad (Gerçek Kötüler) gösterime Ağustos 2016 tarihinde gösterime girmiştir. En iyi aksiyon filmleri yönetmenlerinden David Ayer tarafından çekilmiştir. İzlerken keyif alınan bir filmdir. Tehlikeli bir ekip kurabilmek için cezaevindeki güçlü ve kötü adamları bir araya toplamayı ve suç örgütü ile savaşmayı planlıyorlar. İntihar timi olarak hazırlanan bu ekip suç örgütlerini yenmek için yola çıkmış ancak nelerle karşılaşabileceklerini bilememektedir.

John Wick 3 – IMDb: 7,9

en iyi aksiyon filmleri
En İyi Aksiyon Filmleri – John Wick

En iyi aksiyon filmleri sıralamasında yer alan John Wick 16 Mayıs 2019 tarihinde yayına girmiştir. John Wick filmini izleyenler son yılların en iyi aksiyon filmleri arasındaki ilk sırada yer alan filmi izlemiş olmaktadır. Filmde işlenen konu, bir dönem kiralık katil olan John Wick, sevdiği kadınla tanıştıktan ve evlendikten sonra kirli işleri bırakarak daha temiz bir hayata başlamıştır. Bir süre sonra eşi kanser hastalığına yakalanır ve hayatını kaybeder. Yalnız kalan John Wick eşinin kendisine ölmeden önce yazdığı mektupta yalnız kalmaması için kendisine bir köpek bıraktığını yazar. Eski patronunun oğlunun da aralarında olan bir çete evine saldırır, arabasını çalar ve köpeğini öldürürler. John Wick bu olay sonrasında intikam almaya çalışır. Film John Wick’in intikam alma hırsı ile geçmektedir.

Furios 7 – Hızlı Ve Öfkeli 7 IMDb: 7,2

Birçok serisi bulunan Furios 7 2015 yılında vizyona giren Amerikan yapımı en iyi aksiyon filmleri arasındadır. Türkiye’de gösterime 3 Nisan 2015 tarihinde girmiştir. Filmin konusu özet olarak, Owen Shaw ekibi yenildikten sonra, Vin Diesel, Brian ve ekibindeki diğer kişiler normal bir hayat yaşamak için Amerika’ya geri dönmek isterler. Owen’in kardeşi Deckard Shaw, Dominic’i takip etmeye başlar. Takip etmesinin amacı kardeşini yaraladığı için onun intikamını almaya çalışmaktır. Ekip halinde tekrar tehlikeli işlere başlarlar ve ekipten Han ölür. Bunu öğrendiklerinde, Han’ın öldüren kişiyi bulmaya çalışırlar. 2015 yılındaki en iyi aksiyon filmleri listesinde yer almaktadır.

Baby Driver – Tam Gaz IMDb: 7,6

Vizyona giriş tarihi 30 Haziran 2017’dir. En iyi aksiyon filmleri izlemek isteyenler Baby Driver’i kaçırmamalıdır. Aksiyon, komedi ve polisiye bir arada yer alan en iyi aksiyon filmleri yönetmeni Edgar Wright tarafından çekilmiştir. Filmde, baby yaşının çok genç olmasına rağmen deneyimli bir sürücü olarak yer almaktadır. Genç göründüğü için bebek anlamına gelen baby lakabını almıştır ve banka soygunculuğu yapan ekiplere deneyimlerinden dolayı şoförlük yapmaktadır. Banka soyguncularına sürücülük yaptığı için bir gün suç örgütü lideri ile tanışır ve ona çalışmaya başlar. Zor bir soygun işine girişirler ve başarısız olurlar. Karıştığı olaylardan dolayı peşine farklı insanlar takılır ve onlardan kaçmaya başlar.

Hitman: Agent 47 – Tetikçi: Ajan 47 IMDb: 5,7

Aksiyon türünde yapılan film 21 Ağustos 2015 tarihinde vizyona girmiş ve en iyi aksiyon filmleri sıralamasındaki yerini almıştır. Filmde, boynunun arkasında barkod dövmesi olan ve bu dövmenin son iki rakamı olan 47 sayısından dolayı Ajan 47 olarak tanınan kişi uzun bir araştırma sonrasında keşfedilmiştir. Üstün yetenekleri olan bir ölüm makinesidir. Zekası, güçü ve hızı sayesinde başarılı bir suikastçi olarak görev yapmaktadır. Kendisi gibi başarılı bir suikast timi kurmaya çalışan büyük bir şirkete karşı savaşacaktır. Katia isimli bir kadınla tanışacak ve ondan alacağı yardım ile büyük bir savaşın içerisinde kendisini bulacaktır. Güçlü bir kadrodan oluşan en iyi aksiyon filmleri listesinde her zaman yer alacaktır.

Outlaw King – Haydut Kral IMDb: 7,0

2018 yılının en iyi aksiyon filmleri sıralamasındaki yer almakta ve aynı yıl vizyondaki yerini almıştır. Tarih ve dram içerikli en iyi aksiyon filmleri konusu ise, İngiltere Kralı 1. Edward İskoçya’yı işgal ettiği dönemde Robert the Bruce’nin yapmış olduğu fedakarlıklar ve mücadeleleri anlatılıyor. 1300 yıllarında İskoç bağımsızlığı için İngiltere’ye karşı Robert onurlu bir savaş vermektedir. Bağımsızlık mücadelesini kazanır ve İskoç Kralı olur. Ancak Robert tahttı düşünmez ve en iyi savaşçıları toplayarak İngiliz Kralı ve Galler Prensi olan oğluna karşı savaşmaya başlar. Karşısında kendi ordusundan daha büyük ve donanımlı bir ordu vardır. Zekasını kullanarak o orduyu yenmeye çalışır.

World War Z – Dünya Savaşı Z IMDb: 7,0

En iyi aksiyon filmleri arasında bilimkurgu, aksiyon ve fantastik türünde yapılmış bir filmdir. Vizyona 21 Haziran 2013 tarihinde girmiştir. Març Forster tarafından yönetilen en iyi aksiyon filmler arasındadır. Filmde işlenen konu, eşi, iki kızı ile mutlu bir aile hayatı yaşayan Gerry Lane iyi bir babadır. Filmde insanlar ve zombiler arasında geçen sıra dışı bir savaşı konu almaktadır. Arabası ile trafikte seyrederken, trafik sıkışır ve her zamankinden farklı olaylar gelişmeye başlar. Yaklaşan tehlikenin farkına varan Giryy Lane dünyayı kurtarmak için kısıtlı zamana karşı duracak ve dünyayı dolaşmaya başlayacaktır.

Doctor Strange – Doktor Strange IMDb: 7,5

Sinema sektörünün en gözde filmleri aksiyon filmleridir. En iyi aksiyon filmler sektörü ayakta tutmaktadır. Doctor Strange 4 Kasım 2016 tarihinde vizyona girmiştir. En iyi aksiyon filmler türlerinden macera, fantastik türü bir filmdir. Başarılı bir doktor olan Stephen iyi bir cerrahtır. Trafik kazası geçirir ve elindeki sinirler zarar gördüğü için işini yapamaz duruma gelmiştir. Tibet’te yaşayan Ancient One adlı büyücünün yaptıkları kendisine bir umut olur ve tedavi için yardım almak ister. Tedavi için Tibet’e giden doktor tahmin ettiğinden daha fazla zorluklarla karşılaşmaktadır. Filmde doktorun yaşam öyküsü anlatılmaktadır.

Divergent – Uyumsuz IMDb: 6,7

18 Nisan 2014 vizyon giriş tarihidir ve en iyi aksiyon filmler konularından aksiyon, romantik ve bilim kurgu içerikli bir filmdir. ABD yapımı bir film olarak, toplum yapılarına göre beş bölgeye ayrılmıştır. On altı yaşına gelenlerin kendi bölgelerinde kalmak isteyip istemeyecekleri soruluyor. Herkes seçmiş olduğu bölgede hayatı boyunca yaşamak zorundadır. Bunun için sorulmakta ve seçim yapmaları sağlanmaktadır. Beatrice Prior diğerlerinden farklı seçim yapar. Yaptığı seçim sonucu ağır ve psikolojik testlerden geçer. Tris sır saklamakta ve sırrını kimsenin öğrenmemesi gerekmektedir. Tercih edilen bölgelerdeki uyumsuz yaşam şartları konu alınmıştır.

Rampage – Büyük Yıkım IMDb: 6,1

Sinema filmleri arasında en iyi aksiyon filmler tercih edilmektedir. Rampage ABD yapımı bir filmdir ve 13 Nisan 2018 tarihinde vizyona girmiştir. En iyi aksiyon filmler sıralaması yapıldığında rampage büyük bir seyirci kitlesine sahiptir. İnsanlardan uzak bir yaşam tercih etmeye çalışan Davis Okoye primatolog olarak görev yapmaktadır. Bir goril ile doğumundan itibaren bağ kurmaya başlamıştır. Doğumundan itibaren uyumlu bir maymun olan hayvan yapılan yanlış deneyler sonucu bir canavara dönüşmüştür. Neden canavara dönüştüğü araştırılırken aynı deney sonucu birçok yırtıcı hayvanın aynı şekilde etkilendiği tespit edilir. Davis büyük bir felaketi önlemek için genetiği değiştirilmiş hayvanları kurtarmaya çalışmakta ve bu işleri bir genetik mühendisi ile birlikte yapmaya çalışır.

Mission: Impossible Fallout – Görevimiz Tehlike: 6: Yansımalar IMDb: 7,8

Tom Cruise’nin başrol oynadığı görevimiz tehlike serisinin 6.sı olan film en iyi aksiyon filmler arasındaki yerini korumuştur. Vizyona 27 Temmuz 2018 tarihinde girmiştir. Aksiyon ve casusluk türü en iyi aksiyon filmleri sıralamasının başında gelmektedir. Görevimiz tehlike serisinin devamı olarak 6.sı çekilmiştir ve aynı serinin bir halkasıdır. Ajan Ethan IMF ekibi ile birlikte çalışmakta ve dostları sıkıntılı bir dönem geçirmektedir. Ethan Berlin’deki görevinde işler tersine gider ve CIA ile ters düşmeye başlar. İşlerin ters gitmesi ve deneyimsizliği yüzünden CIA’nın sorunlu kişiler listesinde yer alır. İnsanların geleceğini tehdit eden olaylar ortaya çıkmaya başladığı için herkes zamana karşı yarışmaya başlar ve çeşitli mücadeleler başlar.

Sherlock Holmes – Sherlock Holmes IMDb: 7,6

en iyi filmler yabancı
En İyi Filmler Yabancı – Sherlock Holmes

Yönetmen Guy Ritchie tarafından çekilmiş ve 15 Ocak 2010 tarihinde vizyona girmiş en iyi aksiyon filmler arasındadır. En iyi aksiyon filmler olarak kadın izleyicilerin favori aktörleri Robert Downey, Jude Law’in uyumlu yaşamları Sherlock Holmes filminin yeni versiyonunu oluşturmaktadır. En iyi aksiyon filmler konusunda macera türü bir filmdir. Filmde, Holmes ve Watson ortak çalışmaktadır. Birlikte birçok tehlikeye karşı savaşmaktadır. Holmes iyi bir silah kullanıcısı ve dövüş teknikleri ustasıdır. Ülkesini korumak için düşmanları ile savaşmaya başlamıştır. Düşman rolünde ise Blackwood yer almaktadır.

Avatar – Avatar IMDb: 7,8

en iyi filmler
En İyi Filmler Yabancı – Avatar

Bilim kurgu türü olan avatar en iyi aksiyon filmler listesindedir ve yayına 18 Aralık 2009 tarihinde girmiş toplam 2 saat 42 dakikalık bir filmdir. Pandora adındaki gezegende kendi misyonunun başına geçmeye çalışan yarı felçli Jake’nin bir hırsızlık olayında ağabeyi ölmüştür. Pandora gezegeninde Na’vi adında bir halk yaşamakta ve giderek tükenmektedirler. Jake bu halk arasına karışır ve doğa ile bütünleşmeye başlar. Avatar adında program geliştirerek, insanları Na’vi haline büründürmeye çalışır. İnsanları Pandora’ya göndermeye çalışır. Yarı felçli olan Jake pandoraya geçtiğinde büyük değişim yaşayacak ve felçli durumu iyileşmeye başlayacaktır. Na’vi lideri ile sorun yaşamaya başlayan Jake ani değişimler sonucu Pandora gezegenini kendisi gibi dünyalılardan korumaya başlar. 

Braveheart – Cesur Yürek IMDb: IMDb: 8,4

en iyi savaş filmleri
En İyi Savaş Filmleri – Cesur Yürek

Mel Gibson tarafından yönetilen ve başrolde kendisinin oynadığı en iyi aksiyon filmleri sıralamasında uzun yıllar yerini koruyan bir sinema severlerin her dönem severek izledikleri bir filmdir. 22 Eylül 1995 yılında vizyona girmiş ve ülkemizde halen en iyi aksiyon filmler arasında gösterilen bir yapımdır. Filmin kahramanı William büyük acılar yaşayan ülkesine tekrar dönüş yapar. Ülkesi İskoçya’da çiftçilik yaparak sakin bir hayat sürmeyi hayal etmektedir. İngiliz askerleri çocukluk aşkı olan Murron’a tecavüz etmeye çalışırlar. William çocukluk aşkını korur ve ancak Murron ölür ve yeni bir mücadeleye başlar. William İskoç halkının özgürlüğü için savaşır ve savaşı kazanır.

Now You See Me 2 – Sihirbazlar Çetesi 2 IMDb: 6,5

10 Haziran 2016 yılında vizyona girdikten sonra, kısa sürede en iyi aksiyon filmler listesinde yer alamaya başlamıştır. Gerilim türü en iyi aksiyon filmler kategorisinde olduğu için çok sayıda seyirci toplamıştır. Robin Hood türü gösteriler sona ermiş ve üzerinden bir yıl geçmiştir. Atlılar çetesi geri dönüşe geçmiş ve birçok tehlikeli durumlardan kaçmanın onlar için kolay olduğunu göstereceklerdir. Jack wilder, Merritt McKinney, Daniel Atlas ve Lula kurdukları grup ile yeni gösterilere başlarlar. FBI ajanı Dylan’dan yardım alırlar ve gösteri yapmaya çalıştıklarında, gösteri planları ifşa olur. Kendi kariyerlerini kurtarmaya çalışan atlılar çetesi yeni bir soygun yapmaya karar verirler.

Gladiator – Gladyatör IMDb: 8,5

19 Mayıs 2000 vizyon tarihidir ve vizyona girdikten sonra en iyi aksiyon filmler sıralamasına katılmıştır. Roma imparatorluğu dönemini anlatan en iyi aksiyon filmler serisinden birisidir. General Maximus Roma imparatorluğuna en parlak dönemini yaşatmıştır. Girdiği savaşlardan zaferle çıkmış ve evine dönerek ailesi ile yaşamaya başlamıştır. Dönemin imparatoru, General Maximus’a yeni bir görev verir ve iktidara sahip çıkmasını emreder. İmparatorun oğlu Commodus elindeki iktidarın alınacağını düşünerek Maximus ve ailesinin öldürülmesini ister. Maximus öldürülmekten kurtulur ve sürgün edilir. Yıllar sonra sürgünden dönen Maximus eşi ve çocuklarının intikamını alabilmek için Commodus’u öldürmeye çalışır.

Edge Of Tomorrow – Yarının Sınırında IMDb: 7,9

2014 ABD yapımı en iyi aksiyon filmler arasında bulunan film gösterime 6 Haziran 2014 tarihinde girmiştir. Yarının sınırında Türkçe ismi en iyi aksiyon filmler listesine girmiş ve Türk sinema severlerin ilgisini çekmiştir. Filmin konusu, uzaylıların dünyaya saldırısını anlatmaktadır. Uzaylılar dünyaya saldırmaya başladığında dünyada ordular birleşmeye başlamıştır. Hep birlikte uzaylılara karşı savaşmaya başlarlar. Bill Cage tecrübesiz bir komutandır ve kendisi intihar saldırıları ile görevlendirilmiştir. Verilen görevin ilk aşamasında öldürülmüştür. Ancak tekrar dirilir ve dünyaya döner. Kendisini sürekli ölüp dirilme döngüsü içerisinde bulmaktadır. Her dirildiğinde öncesine göre kendisini daha güçlü bulmaktadır. Uzaylılara karşı savaşı bu şekilde devam edecektir.

Boyka: Undisputed IV –  IMDb: 7,0

2017 yılında sinema severler ile bulunan yenilmezler 4 serisi Todor Chapkano yönetiminde hazırlanmış bir filmdir. Polisiye türü Bulgaristan yapımı en iyi aksiyon filmleri çeşitlerinden birisidir. En iyi aksiyon filmleri konuları sürükleyici ve seyirciyi ekrana kilitleyen türdedir. Dövüş sporcusu olan Scott Adkins Boyka kendisini büyük lig maçları için hazırlamaktadır. Yapılan bir dövüşte ringde maç ölümle biter. Boyka bunu sorgulamak ister ve ringe çıkar. Ringte ölen dövüşçünün karısı kölelik yapmaktadır. Bu kadını kurtarmak için Boyka dövüşmeye başlar ve birçok zafer kazanır. Ölen dövüşçünün karısına yardım eder.

The Dark Knight – Kara Şövalye IMDb: 9,0

en iyi filmler
En İyi Filmler Yabancı – Kara Şövalye

Dünyanın tüm ülkelerinde en iyi aksiyon filmleri her zaman ilgi görmektedir. Kara Şövalye 25 Temmuz 2008 tarihinde vizyona girmiş ve ülkemizde de en iyi aksiyon filmleri sıralamasına katılmıştır. Gotham Sokaklarında yeniden kaos yaşanma başlamıştır ve kara şövalye halkı bu tehditlerden kurtarmaya çalışması filmde konu edinilmiştir. Suçlulardan arındırılan yerlerin yeniden tehdit altında kalmasını önlemek için mücadele edilmektedir. Batman, Tegmen Gordon ile Savcı Dent birlikte sokakları yeniden düzenlemeye çalışırken ortaya çıkan Joker tüm işleri bozmaya başlar. Joker zeki olduğu için onunla mücadele etmek zor alacaktır. Batman tekrar kurtarıcı görevini üstlenir ve yaşanan olayları sorgulamaya başlanır.

The Avengers – IMDb: 8,1

en iyi seri filmler
En İyi Seri Filmler – Yenilmezler

4 Mayıs 2012 vizyon tarihi oyun süresi 2 saat 20 dakika olarak bildirilmektedir. ABD yapımı en iyi aksiyon filmler serisinden birisidir. En iyi aksiyon filmler serisinde bilim kurgu, aksiyon ve macera birlikte işlenmiştir. Filmde, Nick Fury SHİLED adında bir barış örgütünün başında bulunmakta ve dünyanın güvenliğini tehdit edebilecek tehditlerle karşı karşıya kalmıştır. Bu tehlikelere karşı cesur ve kahramanlardan oluşan bir ekip kurar. Bu ekip daha yaşanabilir bir dünya için tüm suç örgütleri ile mücadele etmeye başlarlar.

Mad Max: Fury Road IMDb: 8,1

en iyi aksiyon filmleri
En İyi Aksiyon Filmleri – Mad Max: Fury Road

ABD yapımı aksiyon ve bilim kurgu filmi olan “Mad Max: Fury Road” 2015’de vizyona girmiştir. Kirli bir geçmişe sahip olan Mad’in bildiği tek şey, hayatta kalmak için her zaman tek başına hareket etmesi gerektiğidir. Fakat sürekli yolculuk etmesi bu durumu değiştirir ve kendisini bir çeteden kaçan grubun ortasında bulur.

Çete, yaşadığı toprakları acımasızca yöneten lidere çalışmaktadır. Kaçanlar ise açlıktan, susuzluktan ve işkencelerden kaçmaktadır. Mad, bir süre onları takip ettikten sonra kimin iyi ve kimin kötü olduğunu anlar. Kendisini kaçan masum insanların yanına atan Mad, onlara yardım edeceğini söyledikten sonra savaşmak için ekipman toplamaya başlar. Artık düşmanı sadece çete değildir ve acımasız lideri de öldürmek istemektedir.

Logan – Logan IMDb: 8,1

Hugh Jackman’ın başrolde yer aldığı Logan filmi 3 Mart 2017 tarihinde vizyona girmiş ve en iyi aksiyon filmleri tercihleri arasındaki yerini almıştır. Profesör X ile Wolverine yaşlanmış yorgun kişiler olarak Meksika sınırına yakın bir bölgede saklanmaktadır. Logan’ın gizlenme macerası, mirasının karanlık güçler tarafından takip edilmeye başlandığında sona erecektir. Nathanial Essex liderliğindeki kadın klonu tarafından yapılan kötü organizasyonlardan korunmaya çalışıldığı konu edinilmiştir.

Avengers 4 : Endgame – Yenilmezler 4: Son Oyun IMDb: 8,7

Yenilmezler 4 filmi, diğer yenilmezler filmleri gibi aksiyon ve macera içeriyor. Film ABD ve yapımı ve vizyona 25 Nisan 2019 tarihinde girdi.

Filmde Thanos’un sonsuzluk eldivenine sahip olması ve kendi kötü sistemini kurmasıyla birçok süper kahraman yok olmuştur. Dünyada hiç bir şey için umut kalmamıştı. Süper kahramanlardan geriye dünyada sadece Kaptan Amerika, Thor, Black Widow ve Hulk vardır. Kalan ekipte arkadaşlarının ardından yas tutmakta, sonsuz bir boşluğun içinde sürükleniyorlardı.

Kuantum bölgesinden Ant-Man sayesinde kurtulan kahramanlar için yeni bir umut doğmuştu. Şimdi kahramanlar kuantum bölgesinden çıkıp sonsuzluğu elinde bulunduran Thanos’u yenebilecekler mi? Film en iyi aksiyon filmler arasında gösterilmektedir. 

Sicario – Sicario IMDb: 7,6

en iyi filmler
En İyi Filmler Aksiyon – Sicario

18 Eylül 2015 tarihinde vizyona giren en iyi aksiyon filmler arasına yer alan Sicario, idealist bir FBI ajanının, uyuşturucu kartelleriyle yaptığı mücadeleyi konu alıyor. En iyi aksiyon filmler serisinde sinematografik açıdan kusursuz bir yapım olan Sicario, eleştirmenlerden de tam not alıyor. ABD ve Meksika arasında bulunan Suarez, kanunsuz bir sınır kentidir. Bu kentte oyunu kurallarına göre oynamayan çetelere vardır. FBI ajanı Kate ile özel operasyona bağlı kuvvetlerden oluşan ekibin yeni görevi ise kenti etkisi altına almış olan bu uyuşturucu kartellerini çökertmektir. Kate ve görevli kuvvetler, kural dışına çıkan bu suçlulara karşı aksiyon dolu bir mücadeleye başlar. Başrollerinde yıldız isimlerin yer aldığı Sicario, soluk soluğa bir operasyon hikayesiyle izleyicileri mest ediyor.

Hunter Killer – Katil Avcısı IMDb: 6,6

Yönetmen Donovan Marsh tarafından çekilmiş bir gerilim filmidir ve en iyi aksiyon filmler arasında gösterilmektedir. Son dönemlerin en ilgi çeken filmidir ve 28 Mart 2019 tarihinde gösterime girmiştir. En iyi aksiyon filmler çekimlerinin yapıldığı ABD yapımı bir film olarak sinemalarda yerini almıştır. Filmde dünya genelini tehdit eden darbe girişimlerini önlemeye çalışan yüzbaşı ve ekibinin yaptığı çalışmalar anlatılmaktadır. Amerikan deniz altında görev yapan yüzbaşı Joe Rusya’ya karşı darbe planlarının yapıldığını ve bu darbenin dünya düzenini tehdit ettiğini bilmektedir. Ekibi ile bunu önlemeye çalışmaktadır. 3. Dünya savaşını önlemek için Rusya başbakanını kurtarmak ve koruma altına almak istemektedir.

Sicorio: Day Of The Soldado – Sicorio 2: Askerin Günü IMDb: 7,1

En iyi aksiyon filmler serüveni sürekli aktiftir ve en iyi film seçenekleri ile devam etmektedir. Stefano Sollima en iyi aksiyon filmler çekimlerine devam etmekte çekmiş olduğu bu film 29 Haziran 2018 tarihinde vizyona girerek seyirci ile buluşmuştur. Meksika Amerika sınırındaki uyuşturucu ticaretini konu almaktadır. Amerika sınırından kaçak olarak teröristlerin geçirilmeye çalışılmasına karşı yapılan mücadele anlatılmaktadır. Uyuşturucu kartelleri ile sınır güvenliğini sağlayan ekip arasında savaş kızışmaktadır. Savaşı büyütmek isteyenler uyuşturucu kartelinin kızını kaçırır ve savaşı iyice kızıştırır. Savaşın sona ermesi ve genç kızın hayatının kurtarılması aynı kadere bağlıdır.

Ghajini – Ghajini IMDb: 7,3

Bir Hint filmi olan Ghajini 2008 yapımı en iyi aksiyon filmler arasındadır. Ünlü oyuncu Aamir Khan başrolünde çekilen film Hintçe çekilen en iyi aksiyon filmler seçeneklerinden birisidir. Hindistan’ın en zengin adamlarından Sanjay bir telefon operatör şirketinin sahibidir. Ülkesinde tanınmaktadır. Firmanın reklam filmlerinde Kalpana isimli kız oynar ve kız Sanjay’ın firmanın sahibi olduğunu bilmez. Sanjay kendisini fakir birisi olarak tanıtır. Daha sonra Sanjay kıza evlenme teklif eder. Kız evlenme teklifini kabul ettikten ve kendi evlerine geldikten sonra zengin bir iş adamı olduğunu kıza söyleyecektir. Kalpana iyi niyetli olduğu ve zengin kocasının sayesinde organ mafyasının elinde bulunan tüm çocukları kurtarmaya çalışır. Bu çalışmalar aşamasında Kalpana Ghajini tarafından öldürülecektir. İş adamı olan Sanjay Ghajini’yi bulmak için çalışmalar başlatır.

The Expendables – Cehennem Melekleri 6,5

13 Ağustos 2010 en iyi aksiyon filmler arasındaki cehennem melekleri filminin vizyona giriş tarihidir. Bruce Willis gibi ünlü aktörlerin yer aldığı en iyi aksiyon filmler serisinden birisidir. Kiralık savaş timi olarak görev yapan ekibe yeni bir görev verilir. Yeni görevleri Güney Amerika’da bulunan ve halka zulüm eden diktatörü devirmek işleri olacaktır. Ekip göreve başladığında kendilerini farklı bir tuzağın içinde bulurlar ve kendilerine ihanet etmeye çalışan grupla savaşmaya başlarlar. Masum insanların hayatını kurtarmaya çalışan grup yaşanan zorluklar nedeniyle dağılmayla karşı karşıya kalmıştır.

The Hunger Games: Catching Fire – Açlık Oyunları: Ateşi Yakalamak 7,5

En iyi aksiyon filmler serüveninde yer alan aksiyon, dram, gerilim, gizem hepsini bir arada bulunduran bir filmdir. 2012 ABD yapımıdır ve 22 Kasım 2013 yılında vizyondaki yerini almıştır. Filmin konusu, Kuzey Amerika’da yıkıntılardan oluşan bir bölgede Panem ulusu diye bir halk yaşamaktadır. Bu bölgede her yıl yaşları 12 ile 18 yaş aralığında bulunan erkek ve kız çocukları açlık oyunlarına katılmaktadır. Bölgede 12 farklı bölge bulunmakta ve her bölge bir erkek, bir kız göndermek zorundadır. Bu oyun televizyonlarda yayınlanmakta ve yaşamak için ölümüne mücadeleler yapılmaktadır. Filmde bu yarışmadaki mücadele konu edilmektedir.

Triple Frontier – Üçlü Sınır 6,5

ABD yapımı filmler ve en iyi aksiyon filmler arasında yer almaktadır. 2019 yılının en iyi aksiyon filmler sıralaması listelerinde yer alarak izleyiciler ile buluşmuştur. Filmin konusu eski özel kuvvetler personeli beş kişinin bir araya gelerek oluşturduğu suç grubunun faaliyetlerini konu edinmektedir. Bu grup Güney Amerika’nın az nüfuslu sınır bölgelerinde soygun planları yapmaktadır. Hedeflerinde zengin bir kartelin servetini ele geçirmek vardır. Kendileri için bu görevi üstlenirler ve işe başladıklarında çeşitli zorluklarla karşılaşırlar. Beklenmedik olaylar kontrolden çıkmalarına neden olur. Bu durum izleyicilere heyecanlı anlar yaşatmaktadır.

Author: eniyifilmler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir