En İyi Aşk Filmleri – Duygusal Romantik Filmler 2019

en iyi aşk filmleri

En İyi Aşk Filmleri – Duygusal Romantik Filmler 2019

Aşk filmleri, en çok izlenen film sıralamasında ilk sıralarda yer almaktadır. Aşk filmleri üzerine yapılan değerlendirmelerde en iyi aşk filmleri genellikle liste güncelliği açısından son 2-3 yılların filmleri listelenmiştir.Sıralama kriteri yoktur.Listede eksik olduğunu düşündüğünüz filmleri yorumlar kısmından ekleyebilirsiniz.Bu değerlendirme sonucunda belirlenen liste şu şekilde sıralanmaktadır;

Son Yılların En İyi Aşk Filmleri

 1. Fifty Shades Darker – Karanlığın Elli Tonu IMDb: 4,6

romantik filmler
Romantik Filmler – Karanlığın Elli Tonu

10 Şubat 2017 tarihinde vizyona giren ve en iyi aşk filmleri kategorisinde ilk sırada yer alan film, Anastasia adlı bir kızın sayılı zenginler arasındaki Christian Grey ile yaşadığı aşktan vazgeçmeye çalışmasını konu almaktadır. Ancak Christian vazgeçmeye pek niyetli değildir. Tekrar bir araya gelen çift yaşadıkları problemlerin üstesinden gelmeye çalışırken, Christian’ın geçmişindeki kadınlar önlerine bir engel olarak çıkacaktır. Elli Ton üçlemesinin ikinci filmi olan filmin başrollerinde Dakota Johnson ve Jamie Dornan bulunmaktadır. Muhteşem kadrosu ile birlikte en iyi romantik filmleri listesindeki bir numaralı sırasını korumaktadır.

 1. The Kissing Booth – Delidolu IMDb: 6,1

11 Mayıs 2018 tarihinde vizyona giren ve en iyi aşk filmleri kategorisinde ikinci sırada bulunan film, Ella Ewans adlı bir genç kızın aşk hikayesini konu ediyor. Ellie daha önce aşkı hiç tatmamış, hatta hiç kimse ile öpüşmemiştir. Ellie, bahar festivalinde katıldığı bir oyun sonunda, oyun kuralı olarak öpüşmek zorunda kalır ve öpüştüğü kişi ise herkesten sakladığı aşkı Noah’tır. İlişkileri bu öpüşme ile daha da ilerlemeye başlayan ikili için en önemli sorun, Noah’ın Ellie’nin en samimi olduğu arkadaşının ağabeyi olmasıdır. Bu olay ise, ikisi içinde arkadaşlık kurallarını çiğnemek anlamına gelmektedir. Ellie bir ikilemde kalmıştır ve aşık olduğu Noah ile devam etmek veya ilişkisini bitirmek arasında karar vermelidir. Baş rollerinde Joey King, ve Joel Courtney’in oynadığı film, en iyi romantik filmler listesinde yerini sağlamlaştırmaktadır.

 1. Friends With Benefits – Arkadaştan Öte IMDb: 6,6

23 Eylül 2011 tarihinde vizyonlara giren film en iyi romantik filmler listesinde 3 üncü sırada yer almaktadır. New York şehrinde insan kaynakları departmanında çalışan Jamie adlı bir kadının ve sanat yönetmeliği yapan Los Angeles’taki Dylan adlı bir adamın hikayesi filmde konu olarak alınmıştır. Aralarında verdikleri karar sonucu sevgili olmak yerine yalnızca cinsel amaçlı birlikte olan iki arkadaş olmaya karar verirler. Ancak bu kararları ne kadar sürecek ve gerçekten tahmin ettikleri gibi birbirlerine bağlanmadan bu işi başarabilecekler midir? Will Cuck’ ın yapımcılık ve yönetmeliğindeki film aynı zamanda Justin Timberlake ve Mila Kunis arasında yaşanan bir aşka da yol açmıştır. Tanınan oyuncu kadrosu sayesinde film en iyi duygusal aşk filmleri listesindeki yerini korumaya devam etmektedir.

 1. Fifty Shades Freed – Özgürlüğün Elli tonu IMDb: 4,5

9 Şubat 2018 tarihinde vizyona giren film en iyi aşk filmleri listesinde 4 üncü sırada yer almaktadır ve aynı zamanda Elli Ton üçlemesinde 3 ünü filmi olarak yer almaktadır. Bu filmde de Christian ve Anastasia arasında bir takım zorluklar bulunmaktadır. Ancak ilişkilerine sahip çıkmaları sonucunda evlenmeye karar verirler. Muhteşem bir balayının ardından Anastasia’nın iş yerinde çıkan sorunlar sonucunda Christian ve Anastasi arasında birçok tatsızlık yaşanır. Aynı zamanda karşılarında yine bir takım geçmiş problemleri de olacaktır. Film Elli Ton üçlemesinin en beklenilen filmlerinden biri olmuş ve bu nedenle en iyi romantik filmler listesindeki yerini sağlamlaştırmıştır.

 1. Permission – İlişki Durumu: Açık İlişki IMDb: 5,3

en iyi romantik filmler
En İyi Duygusal Filmler – Permisson

20 Nisan 2018 tarihinde vizyonlara giren film, Anna ve Will adında iki kişinin arasındaki aşkı konu edinmiştir ve en iyi aşk filmleri listesindeki yerini almıştır. Anna ve Will birbirleri için ilk aşık oldukları kişilerdir ve tüm ilk yaşadıkları şeyleri beraber yaşamaktadırlar. Will Anna’ya doğum gününde evlenme teklifi etmeyi planlarken, arkadaşlarından biri evlenmeden önce başkaları ile zaman geçirmeleri gerektiğini ve bu doğrultuda ilişkilerinin ne kadar sağlam olduğunu görmelerini tavsiye eder. Çift başta bu konudan uzak dursalar da düşündükten sonra fikri mantıklı bularak, evlenmeden önce b u fikri denemeye karar verirler. Film sevilen oyuncu kadrosu ile en iyi romantik filmler listesinin 5 inci sırasında yer almaktadır.

 1. Midnight Sun – Akşam Güneşi IMDb: 6,6

23 Mart 2018 tarihinde vizyona giren film en iyi aşk filmleri listesinde 6’ıncı sırada yer almaktadır. Japon filminin uyarlanmış hali olan film 17 yaşındaki bir genç kızın güneş ışığına çıkamayışını anlatmaktadır. Kızın başından geçenleri ve güneş ışığı ile yaşadığı sorunları konu edinen filmin yönetmenliğini Scott Speer yapmakta ve film en iyi duygusal romantik filmleri listesindeki yerini korumaktadır.

 1. Pearl İn Paradise – Cennetteki İnci IMDb: 6,7

18 Ağustos 2018 tarihinde vizyona giren film izleyici tarafından oldukça beğenilmiş ve en iyi aşk filmleri listesine girmiştir. Macera ve fotoğraf düşkünü biri ile bir yazarın birlikte başladıkları macerayı film konu olarak almaktadır. Birlikte yola koyulan ikili Fiji’de bulunduğu söylenilen bir incinin peşine düşerler. İnci bulma amacıyla maceradan maceraya koşan ikilinin konu alındığı film sevilen oyuncu kadrosu sayesinde en iyi duygusal romantik filmleri listesinde bulunmaktadır.

 1. No Strings Attached – Bağlanmak Yok IMDb: 6,2

18 Mart 2011 tarihinde ekranlara sunulan romantik komedi tarzındaki film, en iyi aşk filmleri listesinde 8 inci sırada yer almaktadır. Emma Kurtzman’ın gençlik zamanında sevgili olmayı reddettiği Adam Franklin adlı kişiyle yıllar geçtikten sonra karşılaşması sonucu aralarında bir aşk başlar. İkili normal ilişki standartlarının dışında bir ilişkiye yani çıkar amaçlı bir birlikteliğe başlarlar. Yalnızca cinselliğe izin verdikleri ilişkilerinde bağlanmaya, birbirlerine karşı herhangi bir duygusal yaklaşıma izin vermezler. Ancak Adam’ın hakim olamadığı duygularının bir anda baş göstermesi ile birlikte ilişkileri yavaş yavaş aşkı içerisine almaya başlar. Film izleyicilerin beğenisi sonucunda en iyi duygusal filmler listesindeki yerini hala korumaktadır.

 1. Destination Wedding – İstikamet: Düğün IMDb: 6,0

28 Eylül 2018 tarihinde vizyonlara giren İstikamet: Düğün filmi en iyi aşk filmleri listesinde 9 uncu sırada yer almaktadır. Film zorunlu birer davetli olarak gittikleri düğünde tanışan iki kişinin başından geçenler ve yaşadıkları olayları konu almıştır. Frank ve Lindsay aslında aşka karşı nefret dolu olan ve bu nefretlerini birbirlerine karşı da tanışır tanışmaz gösteren iki kişidir. Ancak bir takım olaylar sonucunda hiç istemeseler de tüm hafta sonu beraber kalmak zorunda kalırlar. Bu süreçte aralarında bir çekim oluşmaya başlar ancak ikisinin kafasında da tek bir soru vardır. Bu çekimin sonu onlar için bir hataya mı yol açacaktır yoksa iyi mi olacaktır? Victor Levin’in yönetmenliğindeki film merak uyandırıcı konusu ile en iyi aşk filmleri listesine girmiştir.

 1. The Shape Of Water – Suyun Sesi IMDb: 7,3

en iyi aşk filmleri
En İyi Roman Duygusal Filmler – Suyun Sesi

16 Şubat 2018 tarihinde vizyona giren film fantastik ve romantik türlerinin buluşması sonucunda en güzel aşk filmleri listesindeki 10 numaraları sırasını almıştır. Gizli bir laboratuvarda çalışan Elisa’nın soğuk savaş dönemindeki hayatı filmin konusunu oluşturmaktadır. Elisa’nın sıkıcı hayatı gizli yapılan bir deneyi arkadaşı Zelda ile birlikte keşfetmesi sonucunda değişir. Suda hapis olarak bırakılan bir yaratığı keşfetmeleri sonucu Elisa yaratık ile iletişim kurmanın bir yolunu arar. Sürükleyici konusu ile oldukça beğeni toplayan film en iyi aşk filmleri listesindeki yerini korumaktadır.

 1. Time Freak – Zaman Yolcuları IMDb: 5,8

25 Ocak 2019 da vizyonlardaki yerini alan film aynı zamanda en iyi aşk filmleri listesindeki 11 inci sırada yerini de almıştır. Fizik bölümündeki bir öğrenci olan Stillman’ın eski sevgilisi ile arasında olan sorunları ortadan kaldırmak için bir zaman makinesi üretmeye çalışır ve eski sevgilisi Debbie ile tekrar bir araya gelmenin yollarını arar. Ayrılıktan sonra bir türlü mutlu olamayan Stillman kararlılığını sürdürür ve zaman makinesini icat eder. İcadının ardından arkadaşı Evan’ı da yanına alarak zamanda yolculuk yapmaya başlar. Andrew Bowler’in yönetmeliğindeki film en iyi aşk filmleri listesindeki sırasını korumaktadır.

 1. Crazy Rich Asians – Asyalı Çılgın Zengin IMDb: 7,0

15 Ağustos 2018 tarihinde vizyona giren film, kısa sürede en iyi aşk filmleri listesine üst sıralardan girmeyi başarmıştır. Filmin konusu ise şöyle; Nick Young ile New York’ta oturan Rachel Chu’nun birliktelikleri uzun süredir devam etmektedir. Nick’in en yakın yakın arkadaşının Singapur’da düğünü olacaktadır. Rachel sevgilisine eşlik etmek için birlikte Singapur’a gider. Rachel daha önce hiç Asya’ya gitmemiştir ve bunun heyecanını yaşamaktadır. Ayrıca, sevgilisinin ailesi ile de tanışacağından, heyecan ve korku duymaktadır. Rachel, Singapur’a geldiğinde sevgilisi hakkında bilmediği birçok şeyi de öğrenmeye başlar. Aslında, Nick ülkede çok tanınan ve aşırı zengin bir ailenin çocuğudur. Bu nedenle de etrafında onu elde etmek isteyen çok fazla kadın bulunmaktadır. Nick’in etrafında dolaşan bu kadınlar amaçlarına ulaşmak için, Nick’i Rachel’den ayırmak zorundadır ve Rachel’in mücadelesi başlamıştır. Constance Wu ve Henry Golding’in başrollerini paylaştığı film, ilginç konusu ve duygusal sahneleri ile en iyi aşk filmleri listesinde yerini sağlamlaştırıyor.

 1. (500) Days Of Summer – Aşkın (500) Günü IMDb: 7,7

09 Ekim 2009 da vizyona giren fil, seyircilerin beğenisini kazanmayı sürdürmüş ve en iyi aşk filmleri listesine girmiştir. Filmin kahramanı Tom Hansen, sevgilisi Summer Finn’den ayrıldığında, geçmişi ve ilk tanıştıkları zamanları düşünmeye başlar. Summer’a görür görmez aşık olan Tom, tüm hayatını bu kızla geçirmeye karar vermiştir. Summer’sa Tom’un tam aksi bir karaktere sahiptir ve ilişkilerle aşka inanmamaktadır. Bu zıt karakterlere rağmen ikili arasında, hem duygusal hem de komik olaylar oluşmaya başlar ve ikili iyice yakınlaşırlar. Baş rollerinde Joseph Gordon-Levitt ile Zooey Deschanel’in olduğu ve en iyi aşk filmleri listesinde daha uzun süre kalacağı tahmin edilen film, izleyicilerin muhteşem bir aşkın yanında neşeli dakikalar da geçirmesini sağlıyor.

 1. Ashes İn The Snow – Kardaki Küller IMDb: 6,7

11 Ocak 2019 tarihinde vizyonlarda izleyici ile buluşan film en iyi aşk filmleri listesinin 14 üncü sırasında yer almaktadır. Film II. Dünya Savaşı döneminde küçük sanatçı bir kız ve ailesinin Sibirya’ya sürülmesini konu olarak almıştır. 16 yaşındaki küçük kız sanata karşı aşırı istekli ve tutkuludur. Bu tutkusu II. Dünya Savaşı tarihinde önemli bir rol almasını sağlayacaktır. Bel Powley ve Martin Wallström’in baş rollerini paylaştığı muhteşem bir aşk hikayesini anlatan filmin, en iyi aşk filmleri listesinde üst sıralara tırmanacağı tahmin ediliyor.

 1. The Reader – Okuyucu IMDb: 7,6

en iyi aşk filmleri
En İyi Romantik Filmler – Okuyucu

10 Nisan 2009 tarihinde vizyonlara sunulan Okuyucu filmi en iyi aşk filmleri listesinde 15 inci sırada bulunmaktadır. II. Dünya Savaşının bitmesiyle birlikte Almanya’da yaşayan Micheal, Hannah adlı kendinden yaşça büyük bir kadına aşık olur. Saklı bir şekilde ilişki yürüten çiftin destansı aşkı Hannh’nın ortadan kaybolması ile birlikte yok olur. Hannah’nın kaybolmasının üzerine 8 yıl geçtikten sonra hukuk öğrencisi Micheal, Gözlem yapmak üzere gittiği bir mahkemede Hannah’ı görür ve kadının tüm sırlarını ortaya çıkarmak için uğraşır. Başrollerini Kate Winslet ve Ralph Fiennes‘ın paylaştığı duygusal film en iyi aşk filmleri arasında uzun süre yerini alacaktır.

 1. Bel Canto – Tutsak IMDb: 5,3

2 Kasım 2018 tarihinde vizyonlarda izleyici ile buluşan film en iyi aşk filmleri arasında oldukça dikkat çekenlerden biridir. Ünlü bir opera sanatçısının, katıldığı bir doğum gününde başına gelen olaylar sonucunda tutsak olarak alınması filmin konusudur. Bir Japon olan ünlü iş adamı Katsumi Hosokawa’nın planını yaptığı doğum gününde ünlü opera sanatçısı Roxane Coss sahne alacaktır. Parti başkan yardımcısının evinde olacaktır ve partinin başlarında her şey normal gitse de, bitişine doğru General Benjamin’in tutukladığı kişilerin geri bırakılması için mücadele eden bir terörist kesimi partideki tüm insanları rehin olarak alır. Belirli bir zaman geçtikten sonra rehin alınan kişilerin sayısının fazla olması nedeni ile teröristler zorlanmaya başlar ve önemli kişiler hariç diğer kişileri serbest bırakırlar. Julianne Moore ve Ken Watanabe’in başrollerini paylaştığı film sürükleyici macera konusu ile en iyi aşk filmleri listesindeki yerini 16’ıncı sırada almaktadır.

 1. Juliet, Naked – Aşktan Kaçılmaz IMDb: 6,6

29 Mart 2019 tarihinde vizyonlara sunulan film izleyicinin büyük beğenisini alarak en iyi aşk filmleri adlı listeye girmiştir. Annie adlı bir kadın ile eskiden ünlü bir şarkıcı olan Tocker Crowe ile yaşadığı aşkın hikayesi filmde anlatılmaktadır. Ancak Annie Duncan ile sevgilidir ve Duncan da bir Tocker Crowe hayranıdır. Annie, Duncan ile ilişkisinin kötü gittiği sıralarda internet üzerinden bir sosyal medya platformunda bir eleştiri yapar ve bu eleştiri sonucunda Tocker Crowe ile tanışır. İkili tanıştıktan sonra konuşmaya başlarlar ve ardından buluşup zaman geçirirler. Bu zaman geçirmeler sonucunda da aralarında karşı koyamadıkları bir aşk başlar. Başrollerini Rose Byrne ve Ethan Hawke’ın paylaştığı film, izleyici tarafından çok beğenilmiş olup en iyi aşk filmleri listesinde daha üst sıralara çıkacağı tahmin edilmektedir.

 1. Adrift – Sürükleniş IMDb: 6,6

1 Haziran 2018 tarihinde vizyonlarda gösterime giren Sürükleniş filmi en iyi aşk filmleri listesinde 18 inci sırada yer almaktadır. Film gerçek bir hayat hikayesinin uyarlaması olup, tanışır tanışmaz birbirine aşık olan bir çiftin hikayesini anlatmaktadır. Çift denizcilik tutkuları üzerine okyanusta bir yolculuğa çıkarlar ve bu yolculuk sırasında çıkan bir kasırga nedeniyle birbirlerini kurtartmak için uğraşırlar. Tami aşık olduğu adam Richard’ı kurtarmak için kendini toparlamak zorundadır. Shailene Woodley ve Sam Claflin’in başrollerini paylaştığı film sürükleyici konusu ile en iyi aşk filmleri listesinde yükselmeye devam edeceği tahmin edilmektedir.

 1. The Perfect Date – Mükemmel Buluşma IMDb: 5,9

12 Nisan 2019 da vizyona giren film, değişik konusu ve duygusal sahneleri ile kısa sürede en iyi aşk filmleri listesinde yer almıştır. Her şeyin en iyisini isteyen Brooks Rattigan, en iyi okula gitmeyi, en iyi arabaya sahip olmayı vce en güzel kızla beraber olmayı da istemektedir. Bu hayallerini gerçeğe dönüştürmek için çok paraya ihtiyacı olan genç Brooks, girdiği birçok işe rağmen istediği paraya sahip olamamıştır. Genç kızın biri, kendisini dansa götürmesi için Brooks’a para verince, genç adamın aklında harika bir fikir belirir. Bu da zengin genç kızlara, para karşılığında refakatçi olmaktır. Ama olaylar ilginç şekilde gelişmeye başlar. Başrollerini Wayne Pere ve Camila mendesin üstlendiği film, en iyi romantik filmler listesindeki yerini korumaya devam ediyor.

 1. Silver Linings Playbook – Umut Işığım IMDb: 7,7

en iyi aşk filmleri
Aşk Filmleri – Umut Işığım

04 Ocak 2013’te vizyona girmiş olan film, halen seyirci sayısı ile en iyi aşk filmleri listesinde yerini korumaktadır. Pat Salitano, iyi ve eski bir tarih öğretmenidir. Hayatında gelişen ani bir olaydan dolayı, tüm yaşamı alt üst olur. Pat, bu olay sonucunda mahkeme tarafından sekiz ay rehabilitasyon görür. Tedavisi sonrasında ailesinin yanına yerleşen Pat, düzelmek ve eski karısı ile işini tekrar elde etmek için çabalayacaktır. Pat, sırf eski eşine ulaşabilmek için, bir bayandan da yardım almaktadır. Bradley Cooper ve Jennifer Lawrence başrolde olduğu film, konusu ve oyuncularının performansı ile daha uzun süreler, en iyi romantik filmler listesinde yer almaya devam edecektir.

 1. The Spectacular Now – Şu An Muhteşem IMDb: 7,1

13 Eylül 2013’te vizyona girmiş olan film, senaryosunun kalitesi ile en iyi aşk filmleri listesindeki yerini muhafaza etmeye devam ediyor. Film, ABD’nin oldukça fakir banliyölerinde geçiyor ve klasik zengin ve fakir aşklarını işliyor. Bu ilişkiler ise klasikliğin ötesine geçerek, seyircilerin şaşırmasına sebep oluyor. Başrollerini Miles Teller ve Shailene Woodley’in paylaştığı film, en iyi romantik duygusal filmleri listesinde olmayı fazlası ile hak ediyor.

 1. The Big Sick – Büyük Hastalık IMDb: 7,6

14 Temmuz 2017 tarihinde seyircisi ile buluşan film, gerçek hayata ilişkin konusu ile en iyi aşk filmleri listesinde yer almayı hak ediyor. Film, kültürel farklılıkların, aşkları nasıl etkilediğini anlatıyor. Başrollerini Matty Cardarople ve Holly Hunter’ın paylaştığı film, seyircilere yaşadıkları olayları anımsattığından, uzun yıllar en iyi duygusal aşk filmleri listesinde kalmaya devam edecektir.

 1. Irreplaceable You – Senin Gibisi yok IMDb: 6,4

Vizyona 16 Şubat 2018’de giren film, büyük seyirci sayısı ile de en iyi romantik filmler listesinde, kısa sürede yer bulmuştur. Çocuklukları beraber geçen Sam ve Abbie, gençliklerinde de ilişkilerini sürdürmektedir. Abbie çaresiz bir kanser hastalığına yakalandığını öğrenince, sam2in bunu öğrenmemesi için mücadele eder. Kısa bir sürede hayata veda edeceğini tahmin eden Abbie, Sam için beraber olacak bir kız arkadaş ayarlar. Sam ise bir kızla nasıl beraber olunacağını bilmediğinden, bütün iş Abbie’ye düşmektedir. Gugu Mbatha-Raw ve Michiel Huisman’ın başrolünü üstlendiği film, en iyi aşk filmleri listesindeki yerini daha da ileriye taşıyacaktır.

 1. Overboard – Güvertede IMDb: 6,9

16 Aralık 1987 yılında vizyona giren film, muhteşem senaryosu ile en iyi aşk filmleri listesindeki yerini korumaktadır. Joanna, yatını tamir ettirmek için, marangoz olan Dean’la anlaşır. Joanna özellikle değişik bir tuvalet istemektedir ama yapılan işten memnun kalmaz ve parayı ödememek ister. Talihsizlikle yattan düşen Joanna hafızasını yitirir, Dean ise ona ceza vermek için kendisinin eşi ve dört çocuklu bir anne olduğunu söyler. Film hem aşk hem de neşeli sahneleri ile en iyi duygusal aşk filmleri listesinde kalmaya devem edecek görünüyor.

 1. The Holiday Calendar – Tatil Takvimi IMDb: 5,7

02 Kasım 2017’de seyircisi ile buluşan film, en iyi romantik filmler listesindeki yerini koruyor. Filmde, Abby Sutton’a noelde büyükannesinin miras olarak bıraktığı bir takvim hediye edilir ve Abby’nin hayatı değişmeye başlar. Abby takvim sayesinde her gün bir minyatür hediye alır ve ilginç olan bu hediyelerin Abby’nin geleceğini işaret etmesi ve gerçek aşkına götürmesidir.

En İyi Romantik Filmler Bonuslar :

Aşk Tesadüfleri Sever – IMDb 7.3

en iyi filmler türk
En İyi Filmler Türk – Aşk Tesadüfleri Sever

Tesadüfler zincirinde bir aşk hikayesi.En iyi filmler listesine de girmeyi başaran Aşk Tesadüfleri Sever mutlaka izlenmesi gereken romantik duygusal filmlerden bir tanesi.

Delibal – IMDb 6.9

en iyi aşk filmleri
Türk Romantik Filmler

Bipolar hastası Barış ve Fisün’un inanılmaz aşk hikayesi.Çağatay Ulusoy ve Leyla Lydia Tuğutlu’nun çok iyi oyunculuk performanslarıyla birlikte film keyfi bir hayli artıyor ve Delibal izlenmesi gereken aşk filmleri listesinde kendine yer buluyor.

 

İncir Reçeli – IMDb 6.5

en iyi aşk filmleri
Türk Romantik Filmler

Trajik bir aşk hikayesini ele alan İncir Reçeli seyirciler tarafından çok sevilmiş ve filmin 2.si de çekilmiştir.Halil Sezai ve Melike Güner’in de başarılı oyunculuklarıyla İncir Reçeli mutlaka izlenmesi gereken romantik filmlerden biri.

En İyi Aşk Filmleri Notları :

Liste hazırlanırken IMDb sitesinden yararlanılmıştır.Baştada belirttiğimiz gibi genellikle son 2-3 yılın filmlerinden bir liste yapmak istedik.Yoksa efsane aşk filmleri haline gelmiş Sil Baştan , Not Defteri , Titanik gibi filmleri eklemeden olmazdı. Zaten en iyi filmler için bir liste yaptığımız için bu aşk filmleri listesini güncel filmlerden yapmak istedik.

IMDb puanları zamanla değişiklik gösterebilir ve vizyon tarihleri ülkeden ülkeye değişebilir.Eksik olduğunu düşündüğünüz film varsa yorumlardan belirtebilirsiniz.

Author: eniyifilmler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir