En İyi Yerli Filmler 2019 – 2019 Türk Filmleri

Türk Filmler 2019

En İyi Yerli Filmler 2019 – 2019 Türk Filmleri

Yapılan araştırmalar sonucunda ulaşılan verilere göre, Türkiye’de yerli filmler yabancı filmlere göre daha çok izlenmekte ve eleştirmenlerden de daha yüksek puanlar almaktadır. Bu araştırmalar sonucunda en iyi yerli filmler 2019 listesi oluşturulmuş ve halkın izleme oranları ve gişe hasılatları veri olarak alınmıştır.Sıralamada kriter yoktur.

Puanlar için IMDb adresinden yararlanılmıştır.Puanlar zamanla değişiklik gösterebilir.

Bu kapsamda en iyi yerli filmler 2019 şu şekilde sıralanmaktadır;

En İyi Yerli Filmler 2019 – Türk Filmleri 2019

Organize işler Sazan Sarmalı IMDb; 6,0

en iyi yerli filmler 2019
2019 Türk Filmleri – Organize İşler : Sazan Sarmalı

1 Şubat 2019 tarihinde vizyonlarda yerini alan film, muhteşem oyuncu kadrosu ile en iyi yerli filmler 2019 adlı listede birinci sırada yer almaktadır. Filmde başrol karakteri olan Asım Noyan ve çetesinin başından geçenler konu edilmektedir. Organize işler İstanbul’da hızını kesmeden devam etmektedir. Asım Noyan, yalanlar söyleyerek ve birtakım oyunlar çevirerek insanların parasını alan bir dolandırıcıdır. Sazan sarmalı, kimse tarafından yakalanamayan Asım Noyan ve çetesinin içine girdikleri yeni maceralarıdır. Asım Noyan’ın kızı Nazlı dolandırılan kişi olunca, babası ve çetesi yardım etmek için işe koyulurlar. Nazlı babasını bu dolandırıcılık işinden vazgeçirmeye çalışırken, bir anda kendisini de sazan sarmalına girmiş bulur. Başrol ve yönetmen Yılmaz Erdoğan’ın yönetmenliğindeki film, en iyi yerli filmler 2019 listesinde yerini korumaya devam etmektedir.

Can Dostlar IMDb: 5,0

en iyi yerli filmler 2019
Türk Filmler 2019 – Can Dostlar

18 Ocak 2019 tarihinde vizyonlarda ekrana sunulan Can Dostlar adlı film en iyi yerli filmler 2019 listesinde ikinci sırada yer almaktadır. Teknolojinin gelişmesiyle, eskiden sokaklarda oynayan çocukların şimdiki zamanlarda telefonlardan başlarını kaldırmadıklarını konu alan film oldukça beğeni almıştır. Mahalleye yeni gelen çocukların ısrarlarının sonucunda, mahalledeki çocuklar telefonları bırakıp sokaklar ve parklarda oynamaya karar verirler. Ancak karşılarına çıkan bir problem vardır. Çocukların oynadığı parkın hemen yanında oturan Kötü Kazım, parkta oynayan tüm çocuklar için adeta bir kabus olmuştur. Parkı çocuklara vermeyip bir sır gibi saklayan Kazım’a karşı çocuklar bir olup, parkı geri almaya çalışırlar. Filmde Tuğçe Soysop yönetmenlik yapmış ve film en iyi yerli filmler 2019 listesinde iki numaralı sırasını sağlamlaştırmaktadır.

Bizim İçin Şampiyon (2018) IMDb: 8,5

en iyi türk filmleri 2019
En İyi Türk Filmleri 2019 – Bizim İçin Şampiyon

7 Aralık 2018 tarihinde vizyonlarda yerini alan film aynı zamanda en iyi yerli filmler 2019 listesinde de 3. sırada yerini almıştır. Film Bold Pilot adlı efsane bir yarış atı aracılığı ile bir araya gelen Halis Karataş ve Begüm Atman’ın arasında oluşan aşkı konu almaktadır. Gerçek bir hikayenin kurgusu olan filmde Türk atçılığında adı önemli bir yere sahip olan Özdemir Atman’ın atı Bold Pilot, at yarışı ile ilgilenmeyenlerin ve hatta at yarışını sevmeyenlerin bile sevgisini kazanmaktadır. Bold Pilot ve usta jokeyi Halis Karataş, birlikte birçok başarıya ulaşmışlardır. Hatta ikili 1996 yılında Gazi koşusunda rekor kırmışlardır ve bu rekoru geçen kimse hala olmamıştır. Ünlü atın asıl başarısı ise Halis ve Begüm’ü bir araya getirmesidir. Bu muhteşem aşkın anlatıldığı filmin yönetmenliğinde Ahmet Katıksız vardır ve film hala en iyi yerli filmler 2019 adlı listede üst sıralarda bulunmaktadır.

Çiçero IMDb: 6,7

en iyi filmler Türk
Türk Filmleri 2019 – Çiçero

Çiçero en iyi yerli filmler 2019 listesinin 4. sırasındadır ve film 18 Ocak 2017 tarihinde vizyonlarda yerini almıştır. 2. Dünya Savaşının gidişini değiştiren ve Almanya’ya karşı büyük etkiler gösteren casus Çiçero’nun savaşta yaşadıkları ve savaş bittikten sonraki hayatı filmde konu olarak işlenmiştir. Savaş döneminde Ankara’daki İngiliz Büyükelçilikte İlyas Bazna uşak olarak görev almaktadır. İstenilen bilgilere rahatlıkla ulaşabildiği için Bazna, Almanlara bilgi sağlama amaçlı casusluk yapmaya başlar ve Çiçero kod adını da bu şekilde alır. Savaşın gidişini değiştirmesine rağmen Bazna, engellilerin iğneyle uyutulmaları ve gaz odalarına gönderilmesini önleyemez. Bazna’nın hayatını konu alan filmin yönetmenliğini Serdar Akar yapmış ve film en iyi yerli filmler 2019 listesinde yerini almıştır.

Öldür Beni Sevgilim IMDb: 6,1

yerli türk filmler 2019
Türk Filmleri 2019 – Öldür Beni Sevgilim

1 Mart 2019 tarihinde ekranlara sunulan film en iyi yerli filmler 2019 listesinde 5. sırada yer almaktadır. Film 5 yıldır evli olan Okan ve Demet çiftinin, birbirlerini öldürme çabalarını konu almıştır. Birlikte geçirdikleri 5 yıla rağmen çiftin ilişkisi pek iyi değildir. Evlenmeden önce ilişkileri çok güzel başlamış ve evlilikle sonuçlanmıştır. Ancak evlendikten sonra, hayatları monotonlaşmış ve içlerindeki büyü ve heyecan zamanla sona ermiştir. 5 yılın sonuna gelindiğinde de çift adeta birbirlerinden iyice bunalmış bir hale gelmiştir. Farklı heyecanlar isteyip bunu söyleyemeyen çift, evlilik yıl dönümlerinde bir yanlış anlaşılma ile birbirlerini öldürmeye karar verirler. Bunu yapmanın yolunu aradıkları sırada bir anda tehlikeli ve komik birtakım durumların içerisine düşerler. Film Şenol Sönmez’in yönetmenliğinde en iyi yerli filmler 2019 listesinde yerini almıştır.

Türk İşi Dondurma IMDb: 6,6

en iyi yerli filmler 2019
En İyi Yerli Filmler 2019 – Türk İşi Dondurma

15 Mart 2019 tarihinde vizyonda gösterime giren film en iyi yerli filmler 2019 listesinde 6. sırada yer almıştır. Film Çanakkale Savaşında ülkeleri uğruna mücadeleye tutuşan, Avustralya’da yaşayan iki Türk’ü konu almıştır. Bu iki Türk, hayatlarını dondurma satmak ve devecilik yapmakla kazanmaktadır. Savaşın başladığını öğrenen bu ili Türk, savaş bölgesine gitmek ister ama yetkililerden izin alamazlar. Aynı süreçte Avustralya’da Türklere karşı birtakım kötü propagandalar yapılır. Bu iki Türk de kendi ülkelerinde mücadele veremeyince, Avustralya’da mücadeleye başlamaya karar verirler. Aynı zamanda Ayla filminin yönetmenliğini yapan Can Ulkay’ın yönetmeliği ile film en iyi Türk filmleri 2019 listesine girmiş ve yerini korumuştur.

Hep Yek 3 Titrettin Beni IMDb: 4,1

2019 Türk Komedi Filmleri
2019 Türk Komedi Filmleri – Hep Yek 3: Titrettin Beni

15 Şubat 2019 tarihinde vizyona ve en iyi yerli komedi filmler 2019 listesine giren film, sürekli başları belaya giren, Altan ve Gürkan’ın hikayesini ele alıyor. Türkiye’nin meşhur kabadayılarından birinin çocuğu olan Cevat Bakır, Altan ve Gürkan yüzünden hapishaneye düşer. İkili Cevat’ı hapishaneden çıkarmak için Nizam Babadan yardım almaya karar verirler. Tam her şeyi düzene soktuklarını düşünürken Altan ve Gürkan, bir anda mafyanın ölüm listesinde birinci sıraya yerleşirler. Özgür Bakar’ın yönetmenliğinde film en iyi yerli filmler 2019 listesinde yerini almıştır.

Bir Aşk İki Hayat IMDb: 6,5

yerli filmler 2019
Yerli Filmler 2019 – Bir Aşk İki Hayat

15 Şubat 2019 da gösterime giren film en iyi Türk filmleri 2019 adlı listede 8. sırada yerini almıştır. Film Umut adlı kişinin kendi filmlerini çekmek için bağımsız yönetmenlik yaparken, yaptığı tercihler sonucunda başına gelenleri konu almaktadır. Genç adam, başına geleceklerden habersiz köpeğini gezdirmek için sokağa çıkar ve şans eseri hayatının aşkı olacak kişiyi bulur. Başrollerinde Bergüzel Korel ve Engin Akyürek’in bulunduğu film en iyi yerli filmler 2019 listesinde bulunmaktadır.

Börü IMDb (2018) : 8,4

türk filmleri 2019
Türk Filmleri 2019 – BÖRÜ

28 Aralık 2018 tarihinde vizyona giren film en iyi Türk filmleri 2019 listesinde 9. sırada yer almaktadır. Film Polis Özel Harekatının en seçkin timi olan Börü’nün tarihi değiştiren hikayesini konu almıştır. 15 Temmuz gecesi Özel Harekat Daire Başkanlığı bombalanınca ekip canları pahasına savaşmaya hazırlanır. Tim aynı zamanda, özel harekatın yönetiminde bulunan bazı kişilerce de tehdit edilmektedir.

Enes Batur Gerçek Kahraman IMDb: 4,3

2019 Yerli filmler
2019 Yerli Filmler- Enes Batur Gerçek Kahraman

31 Mayıs 2019 tarihinde vizyona giren, film en iyi Türk filmleri 2019 listesinde yer almakta ve yukarılara doğru tırmanmaktadır. Youtube ile popülerleşen Enes Batur’un başrol olarak oynadığı ilk filmin devamı niteliğindedir. Enes Batur bu sefer Adalet savaşçılarına dahil olacak ve bir süper kahraman olacaktır.

      Hababam Sınıfı Yeniden IMDb: 3.0

Türk Filmler 2019
Türk Filmler 2019 – Hababam Sınıfı Yeniden

Özel Çamlıca Lisesi yeniden karma sisteme geçiyor ve yeni öğrencilerini almaya başlıyor.Türk Sineması’nın efsane filmi Hababam Sınıfı’nın 2019 filminde sizi güzel sürprizler bekliyor.Filmde Altan Erkekli gibi usta oyuncular da yer alıyor.

Aykut Enişte IMDb 7.3

2019 filmleri
2019 Yerli Filmler – Aykut Enişte

Cem Gelinoğlu’nun bir başka filmi.Vine zamanından bu yana çok sevilen Cem Gelinoğlu yeni filminde yalnızlı sevmeyen ve aile ortamını çok özleyen Aykut’u canlandırıyor.Tam evlenecekken Aykut’u beklenmedik sürprizler karşılayacaktır.

 Hedefim Sensin (2018) IMDb : 6.4

yerli filmler
En İyi Yerli Filmler 2019 – Hedefim Sensin

Çiğ köfte satarak hayatını sürdüren Zekeriya Taştan çok konuşkandır ve ağzından sürekli bir şeyler kaçırır.Bu huyu onu çok büyük bir belaya bulaştıracaktır.Bu beladan kaçmak için Gökçeada’ya giden Zekeriya burada tanıştığı Hafize,Yarım Hasan ve Leyla sayesinde hayatı değişecektir.

Üç Harfliler : Adak IMDb : 7.2

yerli korku filmleri 2019
Yerli Korku Filmleri 2019 – Üç Harfliler: Adak

Üç Harfliler: Adak yerli korku filmlerinden bir tanesi.Tehlikeli bir kadının oğluna yapılanlardan dolayı intikam yoluna başvurmasını ele alıyor.

 

Müslüm (2018) IMDb 8.2

en iyi Türk Filmleri
En İyi Türk Filmleri – Müslüm

Müslüm vizyona girdiği tarihten bu yana çok ses getiren bir film olmuştur.Müslüm Gürses’in biyografisini ele alan film , gerek oyuncuları , gerek senaryosu ve yapımıyla izlenmeye değer bir film olduğunu ispatlamıştır.

Aslı Gibidir IMDb 4.1

en iyi türk filmleri 2019
Türk Filmleri 2019 – Aslı Gibidir

Hayalleri için ailesini karşısına almış bir kızın hikayesini ele alan filmde Aslı oyuncu olma ister fakat ailesi onu farklı bir üniversitede ve bölümde okutur.Aslı sınavlara yeniden hazırlanır ve ailesinin desteğini alamasa da konservatuvar bölümünü kazanır.Burdan sonra onu büüyk sürprizler bekleyecektir.

Not : Bazı filmler 2018 tarihinde vizyona girmiş fakat 2019 yılında da ses getirmeye devam ettiği için eklemek istedik.Liste eksik veya hatalı olabilir eksik olduğunu düşündüğünüz 2019 Türk Filmleri varsa aşağıdan bize yazarak bildirebilirsiniz.Author: eniyifilmler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir